Kevad-suvised üritused vabadusest

Igal suvel toimub üle maailma mitmeid üritusi, mis keskenduvad vabaduse ja turumajanduse ideedele. Kuigi suur osa neist on mõeldud kohalikele sihtgruppidele, leidub ka hulganisti neid, mis on avatud huvilistele üle maailma. Nagu näiteks hiljutine European Students For Liberty konverents. Need kokkusaamised võimaldavad nii kõnealuste teemade alast haridust kui ka tutvumist, suhtlemist ja püsivate kontaktide loomist oma mõttekaaslastega.

Kes veel pole lähikuudeks plaane teinud või mõtleb osalemisest mõnel sellelaadsel üritusel, siis siin on ülevaade mõningasest valikust eelseisval hooajal. Valikus on üritusi nii tudengitele kui ka kõigile teistele.

Liberty Camp 2014 Malta

Juba paari nädala pärast algab väga laiahaardeline laager Maltal. Kui põhiteemaks on vabadus, siis sellele lähenetakse nii erinevatest aspektidest kui võimalik. Arutlusele tulevad majandus, õigus, filosoofia, ajalugu ja veel muudki. Täpsemalt saab lugeda siit.

Liberty Camp Georgia 2014

Veel järgmise nädala lõpuni on võimalik kandideerida ettevõtlusele ja turumajandusele keskenduvale koolitusele Gruusias. Eelkõige noortele suunatud kokkusaamine pakub suurepärast võimalust külastada meie sõprusrahvast. Rohkem infot siit.

Free Market Road Show

Alates märtsi lõpust on käimas vabaturutemaatiline ringsõit mööda Euroopat. Austria Majanduskeskuse korraldatav ettevõtmine leiab aset juba mitmendat aastat. Tänavu läbitakse kolme kuu jooksul 30 erinevat linna, kus korraldatakse kõnesid ja paneele majandusteadlaste ja poliitikute esinemistega. Kui ringreis sai alguse Lõuna- ja Lääne-Euroopast, siis nüüd liigutakse edasi ida poole ja kuu lõpuks jõutakse meile lähima punktina Vilniusesse. Põhiteemaks sel aastal on Euroopa Liidu tulevik. Huvilised saavad rohkem infot vastavalt veebilehelt.

European Resource Bank

Teistest veidi erineva üritusena leiab juuni lõpus aset ka juba 11 korda toimuv konverents mõttekodade inimestele. Sarnaselt eelnevalt mainitule on ka siin läbivaks teemaks Euroopa Liit ja selle poliitilised trendid. Lisaks jagatakse õpetust selle kohta, kuidas oma igapäevaseid tegevusi paremini korraldada ja võitlusele vabaduse eest kaasa aidata. Kui töötad selles vallas kas professionaali või vabatahtlikuna, siis tõenäoliselt on see üritus just Sulle.

Shanghai Austrian Economic Summit

Üheks põnevamaks paigaks, mida võiks suvel külastada on ilmselt Shanghai, Hiina suurima elanikearvuga linn. Pigem akadeemilise suunitlusega üritusel astuvad ülesse teadlased nii läänemaailmast kui ka lähematest riikidest nagu Hiina ja Jaapan. Teiste seas tuleb publiku ette ka Dr. Kriengsak Chareonwongsak, kes teeninud mitmel olulisel positsioonil Tai valitsuses.

Freedom Fest

Hooaja suurimaks ürituseks kujuneb kahtlemata juulikuus Ameerika Ühendriikides Las Vegase linnas toimuv Freedom Fest. Esinejate seast leiab nii teadlasi, aktiviste kui ka suurettevõtjaid. Kuulsaimate nimedena tasub ehk ära mainida Tom Palmer, Grover Norquist, Michael Steele ja Steve Forbes. Koos konverentsiga leiab kasiinolinnas aset ka vabadusele pühendatud filmifestival Anthem, mille kavast leiab nii täispikki dokumentaale kui ka lühifilme. Tänavune konverents on pühendatud Suure Venna ja jälitustööstuse probleemidele.

Individual Society For Individual Liberty

Augusti lõpus leiab aset konverents Albaanias, kus osalised saavad jagada kogemusi oma kodukantidest ning vahetada nägemusi sellest, milline võiks välja näha üks tõeliselt vabale ühiskonnale suunatud tulevik. Teiste esinejate seas astub üles Ken Schoolland, kes on autoriks sellisele suurepärasele lastele suunatud teosele nagu seda on The Adventures of Jonathan Gullible: A Free-Market Odyssey.