Patri Friedman: Mere asustamine ja vabadus

17. mail kell 19 Tallinna Inglise Kolledžis (Estonia pst. 10), keldrikorruse loenguruumis!

Üritusest huvitatutel palume end võimalusel registreerida Facebookis või läbi Mises.EE kontaktilehe!


Tallinna külastab Patri Friedman, et tutvustada siinmail meredele linnade ehitamise ideed. Tegemist on aktivisti ning poliitika teoreetikuga, kes on ka endine tarkvara insener ja pokkeri mängija. Milton Friedman’i pojapojana ning David Friedman’i pojana on tal liberaalsed mõtteviisid juba kaasa sündinud ning läbi oma töö Seasteading Institute‘s levitab ta seda ka teistele.

Mere asustamise idee eesmärgiks on rajada kommuunid, milles oleks võimalik eksperimenteerida uute sotsiaalkorra võimalustega, mis vastaksid 21. sajandi vajadustele.

The vision of seasteading is an urgent one. We can already see that existing political systems are straining to cope with the realities of the 21st century. We need to create the next generation of governance: banking systems to better handle the inevitable financial crises, medical regulations that protect people without retarding innovation, and democracies that ensure our representatives truly represent us.

Kuna maismaa on valdavalt erinevate riikide territooriumitena hõivatud, siis soovitaksegi rajada need kommuunid merele, et oleks võimalik katsetada ka tänasele alternatiivseid valitsusvorme. Kuigi teooria võib meile öelda, kuidas oleks parem oma elusid seada, siis sellest järgmine etapp on paratamatult teooriate rakendamine praktikas, näitamaks laiemale ringile, mismoodi see reaalsuses teostuda võiks.

Selle järgmise sammu tegemiseks rändabki Patri Friedman mööda maailma ringi, et informeerida inimesi proovimata võimalustest ning leida projektile toetajaid.