Lähinädalate sündmused

Kevad on käes, suvi läheneb ja lumi sulab (vahelduva eduga aga siiski). Selle sobivaks tähistamiseks on lähinädalatel Mises Circle Tallinnal kavas tavapärasest tihedam ja rikkalikum graafik.

Otsa teeme lahti juba sel neljapäeval 5. aprillil, kui aset leiab meie regulaarne kokkusaamine Hr. Mauruse pubis. Seal saab igaüks vabas vormis avaldada oma ideid ja mõtteid, mis viimasel ajal pähe karanud. Kõrvale saab loomulikult tellida juua ja süüa. Nagu viimastel puhkudel kombeks saanud, on alati ka mõni uus nägu ennast näidanud ning seeläbi meie suhtlusringkonda suurendanud. Ehk läheb õnneks selgi korral.

Kaks nädalat hiljem 19. aprillil leiab aset meie loengusarja viimane ettekanne, kus Paul tutvustab kapitalipõhist majandustsükliteooriat nii nagu selle visandasid omal ajal Mises ja Hayek. Nagu võib aimata, siis tegemist on viimase ning kõige põnevama loenguga, mis kombineerib endas kõik varasemalt käsitletu. See aga ei tähenda, et ei tasu tulla kuulama, kui pole sel üritusel varem osalenud. Teema on nagu ikka ülesehitatud lihtsalt ning kõigile arusaadavalt. Ja isegi, kui juba tead, miks meie majandus on täna selline nagu ta on, siis sisse võib sellegi poolest astuda ja kasvõi korrata oma varasemate teadmiste kinnistamiseks.

Nii mõnigi mäletab vast, kui möödunud kevadel külastas meid Seasteading Institute’s töötav Milton Friedman’i pojapoeg Patri, kes rääkis meile mereasustamisest. Tookordne üritus jõudis ootamatu üllatusena isegi Postimehe veergudele. Juhuste kokkusattumisena saame selgi aastal pakkuda nii öelda kirssi tordil, kui Balti riikidesse tuleb ringsõidule Foundation for Economic Education president Lawrence Reed. Pole veel küll selge kus ja millest ta meile 24. aprillil jutustab, kuid huvitav saab olema kindlasti. Täpsem info sellest juba lähiajal.

Et ikka meelde jääks siis:

  • 5. aprill 18:30 – Mises Circle Tallinn kokkusaamine
  • 19. aprill 18:00 – Loeng: Kapitalipõhine majandustsükliteooria, Paul Vahur
  • 24.aprill – Kohtumine Lawrence Reed’ga
  • …ja võib-olla juhtub veel midagi põnevat…

Nagu ikka ei ole ühelgi Mises Circle Tallinna üritusel suletud uksi ning kõik on teretulnud nautima seltskonda ning esitama oma nägemusi maailmast ja seal toimuvast. Mida rohkem seda uhkem 😉

NB! Lisainfot kõigi ürituste kohta saab jooksvalt nii siit veebilehelt kui ka meie Facebooki esindusest